Hydraulik Swarzędz

Szybka reakcja na awarię sieci instalacji sanitarnej to kwestia niezwykle istotna. Pomaga ona w ograniczaniu szkód i zapobiega rozrastaniu się obszaru problemu o kolejne gospodarstwa domowe. Doskonale wie o tym nasze pogotowie hydrauliczne, od 2008 roku świadczące kompleksowe usługi na terenie Poznania i okolic. W ABIS wierzymy bowiem, że wieloletnie doświadczenie i dokładne monitorowanie zmiennych potrzeb rynku stanowią istotne fundamenty dla zachowania konkurencyjności. Naszą ofertę kierujemy do mieszkańców Puszczykowa-Zaborza, Sokolników Gwiazdowskich, Gruszczyna oraz pozostałych miejscowości gminy Swarzędz. Wierzymy bowiem, że każdy klient, bez względu na miejsce zamieszkania, zasługuje na usługi najwyższej klasy. Zapraszamy do zapoznania się z poniższą ofertą profesjonalnych usług hydraulicznych.

Naprawa wodno-kanalizacyjna w Swarzędzu

Od montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych po udrażnianie – oferta ABIS dla gminy Swarzędz

Dzięki nowoczesnym wozom ciężarowym wyposażonym w urządzenia WUKO nasi specjaliści docierają do wszystkich klientów żyjących w okolicach Poznania. Przybywamy na zlecone miejsce z pełnym wyposażeniem, obejmującym sprzęt czyszczący, węże o zróżnicowanych średnicach czy też kamery inspekcyjne. Dzięki temu jesteśmy w stanie zbadać aktualny stan kanalizacji oraz dobrać odpowiednie narzędzia i procedury. Dokonujemy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz przeprowadzamy nieinwazyjne naprawy rur, bez naruszania okolicznego gruntu. Nasi profesjonalni hydraulicy zajmują się również z pozoru prostymi procedurami, takimi jak wymiana uszczelek w umywalce, naprawa kranu czy spłuczki, a także montaż wodomierza lub pralki. Jeśli zauważysz jakąkolwiek wadę techniczną lub usterkę, nasi specjaliści pomogą Ci w dokładnym zdiagnozowaniu problemu, a nierzadko nawet w samodzielnej naprawie. Z kolei jeśli usterka jest zbyt poważna, natychmiastowo wyślemy zespół do gminy Swarzędz. Żaden problem nie jest dla nas zbyt trywialny!

Cieknący kran – jak sobie z nim poradzić?

Cieknący kran od lat jest prawdziwą zmorą wielu Polaków. Ciągły odgłos kapania potrafi spędzić sen z powiek, zaś stopniowo rosnące zużycie wody generuje dodatkowe koszty, które sa ponoszone co miesiąc. W skrajnych przypadkach cieknący kran może przyczynić się do zalania łazienki lub części mieszkania, prowadząc do znacznych strat pieniężnych, a nierzadko także i zniszczenia cennych przedmiotów. Warto więc podjąć odpowiednie kroki jak najszybciej, szczególnie że rozwiązanie tego dość częstego problemu nie jest bardzo wymagające. Podpowiadamy, co warto wiedzieć na ten temat.

Wymiana uszczelki

W większości przypadków przyczyną cieknącego kranu jest uszkodzona uszczelka. By uzyskać dostęp do tego elementu instalacji położonego między trzpieniem zaworu a otworem wlotowym musimy zdemontować kran. Pamiętajmy również, że nowa uszczelka musi być tego samego rozmiaru, co wymieniana. Warto również pomyśleć nad kupnem modelu nylonowego lub silikonowego – są wytrzymalsze niż gumowe odpowiedniki. Wymiana uszczelki powinna przebiegać w następujący sposób:

1) Przed przystąpieniem do rozmontowywania kranu, odetnij dopływ wody. Usuń uchwyt kranu. W przypadku śruby krzyżakowej możemy użyć śrubokrętu. Śruby imbusowe wymagają z kolei użycia klucza imbusowego 1/8 cala. Jeśli śruba jest przykryta nakrętką, możemy ją delikatnie podważyć, używając płaski śrubokręt. Wyjmujemy zawór. Niektóre modele kranów wymagają tu jednoczesnego użycia specjalistycznego klucza, by odkręcić nakrętki zabezpieczające lub zdjąć kołnierz.
2) Odkręcamy uszczelkę śrubokrętem krzyżakowym, po czym wkręcamy nową.
3) Umieszczamy zawór w gnieździe, po czym przekręcamy delikatnie nakrętkę zabezpieczającą.
4) Włączamy wodę, by sprawdzić, czy kran jest szczelny.

W sytuacji utrzymywania się problemu lub wolimy nie rozbierać kranu samodzielnie z obawy przed jego uszkodzeniem, warto jest poprosić o pomoc specjalistów. Nasza firma pomoże Państwu w naprawie cieknącego kranu na indywidualnych warunkach.

Najefektywniejsze, profesjonalne usługi hydrauliczne na terenie gminy Swarzędz

Zależy nam na tym, aby jak najszybciej docierać do osób potrzebujących naszej pomocy. Z tego powodu pogotowie wod-kan ABIS obsługuje cały teren Poznania i okolic, włącznie z gminą Swarzędz. Nasza siedziba mieści się w centrum Poznania, dzięki czemu błyskawicznie docieramy na miejsce napraw. Oprócz szybkiego dojazdu oferujemy również przystępne ceny. Jeśli i Ty poszukujesz niezawodnego hydraulika z Poznania i okolic, zapraszamy do kontaktu. Nasze centrum obsługi – czynne całą dobę, siedem dni w tygodniu – czeka na Twój telefon!