Hydraulik Dopiewo

Firma ABIS oferuje kompleksowe usługi serwisowe i naprawcze. Jesteśmy całodobowym pogotowiem hydraulicznym, działającym na terenie Poznania i okolic. Obsługujemy zarówno gospodarstwa domowe, jak i szkoły oraz inne obiekty użytku publicznego. Działamy na terenie Fiałkowa, Pokrzywnicy, Zakrzewa oraz pozostałych miejscowości leżących na terenie gminy Dopiewo. Od początku obecności na rynku, a więc od 2008 roku, grono zadowolonych klientów naszej firmy regularnie się powiększa. Bazujemy bowiem nie tylko na wieloletnim doświadczeniu naszych fachowców, ale również na nowoczesnym sprzęcie, zapewniającym bezawaryjność pracy sieci kanalizacyjnej. Dzięki temu wykonywane przez nas procedury są równie szybkie, jak efektywne. Zapraszamy gorąco do bliższego zapoznania się z profesjonalnymi usługami hydraulicznymi oferowanymi przez naszych specjalistów.

Naprawa rur kanalizacyjnych przez Hydraulika

Naprawa, instalacja oraz udrażnianie sprzętem WUKO na terenie gminy Dopiewo

Jednym z największych atutów naszej firmy są wykorzystywane przez nas nowoczesne wozy ciężarowe wyposażone w urządzenia WUKO, umożliwiające kompleksowe prace i w centrum miasta i w okolicach Poznania. Po zdiagnozowaniu stanu instalacji przy użyciu specjalistycznej kamery inspekcyjnej dostosowujemy wykorzystywany osprzęt do średnicy rur oraz natury problemu. Wszystkie potrzebne węże i końcówki wchodzą w skład wyposażenia WUKO, dlatego czas przeprowadzania napraw nie wydłuża się z powodu zbędnych powrotów do siedziby. Zajmujemy się udrażnianiem rur, montażem instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz kompleksową naprawą, nienaruszającą pobliskiego terenu. Nasza oferta obejmuje również czyszczenie sieci kanalizacji sanitarnej metodą ciśnieniową, chemiczną lub mechaniczną.

Zapchana toaleta – domowe sposoby

Zapchana toaleta to problem równie nieestetyczny, co poważny. W wyniku znacznego zatkania rur spłukiwana woda może wylewać się z muszli, grożąc tym samym sporymi stratami finansowymi. Powodów powstawania zatorów jest wiele. Najczęściej są nimi zalegające zanieczyszczenia lub papier toaletowy. Nierzadko zdarza się jednak, że przyczyna jest poważniejsza – toaleta może zapychać się także wskutek uszkodzenia spłuczki lub odcinka rur. W naszym artykule opowiemy, jak poradzić sobie z tym problemem.

Udrażnianie toalety domowymi metodami

Gdy niedrożność toalety jest spowodowana zalegającym papierem lub ręcznikami papierowymi, możemy sięgnąć po zwykły płyn do mycia naczyń. Wystarczy wlać do muszli dużą ilość preparatu, po czym pozostawić na 15–30 minut. Po upływie tego czasu wlewamy do toalety ciepłą wodę, po czym odczekujemy chwilę i spłukujemy. Równie skutecznym środkiem do pozbywania się zatorów z papieru i tłuszczu jest ocet. Zaczynamy od wsypania do toalety kilku łyżek sody oczyszczonej, po czym zalewamy ją właśnie octem. Równie skutecznym sposobem, przeznaczonym jednak głównie do udrażniania toalet wiszących, jest użycie folii spożywczej. Metoda ta polega na szczelnym obwiązaniu miski kilkoma warstwami folii, by zakryć otwór. Podczas spuszczania wody, folia wybrzuszy się pod wpływem ciśnienia. Należy wówczas nacisnąć ją, wymuszając na wodzie spłynięcie do odpływu. Czynność powtarzamy do momentu udrożnienia.

Udrażnianie mechaniczne

Na rynku dostępne są również specjalistyczne urządzenia, przeznaczone do domowego udrażniania rur. Wśród nich znalazły się:

  • przepychacze ręczne – podstawowa forma udrażniania ciśnieniowego;
  • pompy do rur – alternatywa dla przepychaczy oferująca wymienne końcówki dla różnych typów odpływów;
  • żmijki do rur – nazywane również spiralami, które najczęściej wymagają obsługi przez dwie osoby;
  • przepychacze elektryczne – najdroższy typ sprzętu odznaczający się dużą efektywnością.

Pamiętajmy jednak, że ww. metody i sprzęty służą jedynie do udrażniania toalet zapchanych wskutek zalegających zanieczyszczeń. W przypadku, gdy powodem niedrożności jest uszkodzona rura lub spłuczka, konieczne jest skontaktowanie się ze specjalistą. Abis Pogotowie pomoże Państwu w skutecznym przywróceniu toalecie dawnej funkcjonalności.

Najlepsi profesjonalni hydraulicy w gminie Dopiewo!

Jako wieloletni specjaliści w dziedzinie serwisu i montażu instalacji kanalizacyjnych doskonale rozumiemy, jak istotne jest szybkie dotarcie hydraulika do klientów z Poznania i okolic. Nasza siedziba, mieszcząca się w centrum regionu, pozwala nam na błyskawiczne wysyłanie specjalistów do wszystkich pobliskich miejsc, na czele z gminą Dopiewo. Działamy przez cały tydzień, 24 godziny na dobę, dając naszym klientom gwarancję, że na potrzebną pomoc nie trzeba czekać długo. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby poszukujące rzetelnego, profesjonalnego hydraulika oraz usług w przystępnej cenie!